Z wielkim bólem i żalem informujemy, że 7 grudnia 2012 roku, zmarł nagle w wieku 61 lat Jan Knapik – Członek Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Lipińskiej „Jastrzębiec”, zasłużony działacz społeczny i polityczny, w latach 2001-2005 Poseł na Sejm RP IV kadencji z ramienia SLD oraz Radny Powiatu Gorlickiego w latach 1998-2001.

Jan Knapik zasiadał we władzach wojewódzkich SLD i pełnił funkcję przewodniczącego gorlickiej Rady Powiatowej tej partii. Aktywnie działał w Polskim Związku Łowieckim – myślistwo stanowiło jego wielką pasję.

Zapamiętamy go jako człowieka wielkiego serca, bardzo życzliwego ludziom, zawsze chętnego do pracy na rzecz Lipinek. Sam o sobie mówił rok temu w wywiadzie dla NIS Lipinek:

„Mam usposobienie człowieka, który łączy, a nie dzieli. I dlatego mogę współpracować z każdym, z ludźmi reprezentującymi różne środowiska, bez względu na zapatrywania polityczne. Jestem wierny swoim przekonaniom lewicowym, szanuję jednak poglądy innych. Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że jestem człowiekiem kompromisu. To przydatna cecha, zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy kompromis staje się rzadko spotykaną wartością”.

Wszyscy, którzy go znali, wiedzą, że nie były to słowa rzucane na wiatr. Trudno uwierzyć, że Janka nie ma już z nami. Od jakiegoś czasu miał problemy zdrowotne, uskarżał się na kłopoty z sercem. Czekał na operację, nie zdążył… Niech święty Hubert prowadzi go przez Krainę Wiecznych Łowów.