Działania

 Plan pracy Towarzystwa „Jastrzębiec” na rok 2017

 

 1. Przygotowanie legitymacji Towarzystwa „Jastrzębiec” – marzec (kol. Maria Zajdel).
 2. Ognisko integracyjne – czerwiec (kol. Daniel Pyznar).
 3. Rajd pieszy na Cieklinkę – wrzesień (kol. Maria Zajdel).
 4. Ufundowanie i umieszczenie krzyża na dawnym cmentarzu cholerycznym w Lipinkach – październik (kol. Stanisław Niemiec).
 5. Zorganizowanie Kwesty Listopadowej na remont Kaplicy Straszewskich na starym cmentarzu w Lipinkach – październik/listopad (kol. Piotr Popielarz).
 6. Starania o pozyskanie wspólnie z Gminą Lipinki środków z LGD Beskid Gorlicki na projekt projektowej „Cudze chwalicie – swego nie znacie, dlatego nie promujecie” – cały rok (kol. Piotr Popielarz).
 7. Kontakty z rodakami z zagranicy (USA, Brazylia, Kanda) wywodzącymi swe korzenie z Ziemi Lipińskiej, poszukującymi informacji genealogicznych i pragnącymi odwiedzić kraj swoich przodków – cały rok (kol. Maria Trzaskoś).
 8. Starania o doprowadzenie do dawnej świetności starego cmentarza w Lipinkach, kontakt z Parafią Lipinki i koordynowanie przeprowadzanych w niej składek na porządkowanie cmentarza w Środę Popielcową i Dzień Zaduszny – cały rok (kol. Piotr Popielarz).
 9. Starania o pozyskanie środków z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – cały rok (kol. Andrzej Gurbisz).
 10. Inne wynikające ze Statutu Towarzystwa „Jastrzębiec” i bieżących potrzeb – cały rok.

Plan Pracy Towarzystwa „Jastrzębiec” na rok 2017 przyjęło Walne Zgromadzenie Członków – Uchwała nr 7/30/2017/IXWZ z dn. 5.03.2017.

 

Kalendarium wydarzeń:

Informacje o wydarzeniu:

 • czw
  01
  Kwi
  2021

  Rozpoczęcie prac remontowych przy Kaplicy Straszewskich (II etap)

  Stary cmentarz w Lipinkach

  Temin planowany. Kosztorys prac - ok. 90 000 zł