Miło nam poinformować, że Fundacja PGE wsparła finansowo IV Maraton na Orientację KIWON organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Lipińskiej „Jastrzębiec”. Stający się powoli tradycją Ziemi Lipińskiej bieg na orientację wystartuje 10 października 2020 roku, tym razem z bazy w Szkole Podstawowej w Wójtowej.

Dzięki wsparciu Fundacji każdy uczestnik biegu otrzyma między innymi pamiątkowy medal, dodatkowe gadżety w postaci czapki i rękawiczek, a najlepsi mogą liczyć na piękne drewniane puchary i nagrody. Przepiękny ekologiczny medal prezentujemy na fotografii powyżej. Niestety, lista chętnych jest już zamknięta – zainteresowanie IV Maratonem na Orientację KIWON przerosło wszelkie oczekiwania. Na liście znalazło się także dziewięcioro śmiałków reprezentujących gminę Lipinki.

Serdeczne podziękowania organizatorzy składają na ręce Pana Wójta Gminy Lipinki Czesława Rakoczego za zgodę na udostępnienie tegorocznej bazy biegu oraz ufundowanie poczęstunku dla zjeżdżających z całej Polski zawodników. Tak ja co roku Maraton na Orientację KIWON to nie tylko promocja pięknych zakątków naszej gminy i Beskidu Niskiego, ale również przypomnienie o dawnej świetności kopalnictwa naftowego na naszych terenach.