W czwartek 20 kwietnia 2017 roku członkowie Zarządu Towarzystwa „Jastrzębiec” spotkali się na trzecim w tym roku posiedzeniu. Obrady w całości poświęcone były możliwościom zorganizowania na terenie Ziemi Lipińskiej biegu na orientację.

Bieg na Orientację KIWON (wstępna propozycja nazwy) mógłby odbyć się we wrześniu. Organizacją biegu zajęliby się pasjonaci tego typu aktywności z Lublina we współpracy z Towarzystwem „Jastrzębiec” oraz Gminą Lipinki. Wstępnie planowane są dwie trasy: 20 km i 50 km, na których pojawią się punkty związane z charakterystycznymi elementami Ziemi Lipińskiej (kiwony, trojaki, kopanki, Cieklinka, zabytki, cmentarze wojenne, itp.). Impreza ma posłużyć promocji walorów historycznych i krajobrazowych Gminy Lipinki.

W obradach uczestniczyli członkowie Zarządu TPZL: Krystyna Babiś, Andrzej Gurbisz, Piotr Popielarz i Jan Ślusarz. Obecny był również członek Komisji rewizyjnej Tomasz Markowicz. Zainteresowanych tematem członków Towarzystwa (i nie tylko) zapraszamy do współpracy.