W najbliższy piątek 28 grudnia ukaże się piąty numer „Gazety Lipińskiej”. Nakład 200 egzemplarzy rozprowadzany będzie w sklepach i kioskach całej gminy. „Gazeta Lipińska” sprzedawana jest w formie cegiełek na remont barokowego kościoła w Lipinkach.

Wydawaniem „Gazety Lipińskiej” zajęło się od tego roku Towarzystwo „Jastrzębiec”. Gminna gazetka ukazuje się jako kwartalnik w cenie 3 zł. W dużej mierze opiera się na tekstach publikowanych w NIS Lipinek, jednak zawsze staramy się, aby w wydaniu papierowym znalazły się artykuły, które nie były wcześniej publikowane w sieci.

Tak jest i tym razem. Czytelnicy znajdą więc w najnowszym numerze „GL” siedem nowych artykułów i kilkanaście nieznanych z Internetu zdjęć. Szczególnie polecamy obszerny tekst Krzysztofa Kusiaka o historii przemysłu naftowego w Lipinkach, ciekawy artykuł Jana Ślusarza: „Dlaczego warto być honorowym krwiodawcą” i wywiad z Mistrzem Europy Juniorów Szymonem Kulką.

„Gazeta Lipińska” to przede wszystkim propozycja dla ludzi, którzy za Internetem nie przepadają. W ten sposób docieramy z informacją do szerszego grona odbiorców. Na razie „GL” liczy sobie 16 stron, w tym 4 kolorowe, ale już widać, że taka objętość jest zbyt mała. Może uda się w marcu dołożyć jeszcze 4 strony.

Miło mi też poinformować, że powoli tworzy się Redakcja „Gazety Lipińskiej”. W tym momencie stanowią ją: Jan Ślusarz, Tomasz Świerzowski, Wiktor Bubniak i piszący te słowa. Gorąco zapraszam wszystkich, którzy chcieliby do tego składu dołączyć. Niestety, praca w Redakcji „GL” nie przynosi żadnych profitów prócz satysfakcji. I to się na pewno nie zmieni.

Numer wrześniowy „GL” sprzedał się w całości, co przyniosło sumę 600 złotych, które znajdują się już na koncie Towarzystwa „Jastrzębiec” z przeznaczeniem na remont zabytkowego kościoła w Lipinkach. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wsparli tę inicjatywę. Gorąco zachęcam do zaopatrzenia się na koniec roku 2012 w najnowszy numer. Naprawdę warto!