Już tylko cztery tygodnie pozostały do startu VII Maratonu na Orientację KIWON organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Lipińskiej „Jastrzębiec”. Ciesząca się olbrzymią popularnością impreza biegowa odbędzie się 7 października 2023 roku. Na listę startową zapisało się do tej pory 108 zawodników.

Podobnie jak w ubiegłych latach głównym sponsorem i darczyńcą wydarzenia jest Fundacja PGE. Dzięki wsparciu Fundacji każdy uczestnik biegu otrzyma między innymi pamiątkowy medal, dodatkowe gadżety w postaci KOSZULKI z długim rękawem (dla trasy 25 i 50) oraz buff (dla trasy rekreacyjnej). Najlepsi mogą liczyć na piękne spersonalizowane puchary. Jeśli chodzi o medale, to organizatorzy przewidują w tym roku ciekawą innowację. Każdy uczestnik biegu, który ukończy rywalizację otrzyma medal o urozmaiconej formie – zamiast klasycznego sznureczka, aby go powiesić, medal będzie posiadał magnes!

Niestety, aby skorzystać z tych wszystkich dobrodziejstw, trzeba zapisać się na VII Maraton na Orientację KIWON do 12 września 2023 roku. Przy dokonaniu zapisu po tym dniu Organizator nie gwarantuje wszystkich świadczeń i/lub wybranego rozmiaru koszulki. Przyczyna tego ograniczenia banalnie prosta – potrzebny jest czas na druk i szycie, a do biegu coraz bliżej. Nie zapominajmy również, że tylko do 17 września obowiązują normalne OPŁATY MARATONOWE w wysokości: Trasa Piesza 10km – 60zł, TP 25km – 100 zł i TP 50km – 110 zł. 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY VII MARATONU NA ORIENTACJĘ KIWON

Towarzystwo „Jastrzębiec” zwraca się z prośbą do wszystkich chętnych, którzy chcieliby wesprzeć organizatorów KIWONA w bazie imprezy (hala sportowa SP Lipinki) lub na trasach. Poszukiwani są wolontariusze pragnący przeżyć ciekawą przygodę, poznać od kulis jedyne tego typu wydarzenie biegowe w regionie, nabrać nowych doświadczeń i spotkać ciekawych ludzi z całej Polski. Propozycję współpracy TPZL „Jastrzębiec” kieruje do ludzi w każdym wieku, począwszy od bardzo młodych, a skończywszy na seniorach, którzy swoim zaangażowaniem pragną wesprzeć ideę Maratonu na Orientację KIWON. A wśród celów KIWONA znajdziemy:

  • propagowanie zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej poprzez popularyzację biegów na orientację,
  • aktywizację miejscowej społeczności,
  • wymianę doświadczeń przez sympatyków imprez na orientację,
  • naukę i doskonalenie umiejętności orientacji w terenie oraz posługiwania się mapą i kompasem,
  • promowanie dziedzictwa kulturowego regionu i zabytków kultury technicznej wśród uczestników Maratonu i społeczności lokalnej.

 

Zgłoszenia wolontariuszy przyjmują: