Zgodnie z coroczną tradycją w Dzień Zaduszny podczas mszy świętych zbierana w Lipinkach składka na tacę przeznaczona jest na porządkowanie starego cmentarza. Zbiórka przeprowadzana jest przez Parafię Lipinki przy współpracy z Towarzystwem „Jastrzębiec”.

W tym roku udało się zebrać 796 złotych i 2 euro. Suma ta, wraz ze środkami przekazanymi w Środę Popielcową, wykorzystana zostanie na systematyczne wykaszanie cmentarza i drobne prace porządkowe. Towarzystwo „Jastrzębiec” dziękuje Ks. Proboszczowi Wacławowi Śliwie za przeprowadzenie składki i przekazanie zebranych pieniędzy.

Przy okazji gorący apel o nieskładowanie śmieci w górnej części cmentarza. Wywiezienie zalegających tam hałd odpadów wymaga użycia ciężkiego sprzętu, a to powoduje znaczne zniszczenie terenu. Tak stało się podczas wywózki śmieci przed Dniem Wszystkich Świętych, gdy parę dni wcześniej spadł obfity deszcz. Jeśli już musimy zostawić śmieci wśród grobów, znieśmy worki niżej. Łatwo będzie je załadować do wywózki, a ciężarówka czy koparka nie zamienią przejścia w bagno.

Na zdjęciu głównym i fotografiach poniżej rosnąca w górze cmentarza hałda śmieci (tuż obok tabliczki zakazu). Stan z 31 października 2023 roku. Dziś śmieci jest o wiele więcej.