W sobotę 22 grudnia b.r. odbędą się w Domu Wiejskim w Lipinkach II Otwarte Amatorskie Mistrzostwa Szachowe Ziemi Lipińskiej. Patronat nad turniejem szachowym organizowanym przez Towarzystwo „Jastrzębiec” objęli: Poseł Barbara Bartuś i Wójt Gminy Lipinki Czesław Rakoczy.

Otwarty turniej szachowy, którego inicjatorzy to Krzysztof Kusiak i Jacek Tyrtania – szachiści z Lipinek, rozegrany zostanie w naszej miejscowości już po raz drugi. W zeszłym roku impreza cieszyła się sporym powodzeniem. Tak jak poprzednio sędzią głównym zawodów będzie Piotr Kretowicz z Gorlickiego Klubu Szachowego „Kornuty”.

II Mistrzostwa Szachowe rozegrane zostaną w trzech kategoriach wiekowych:
1. Kategoria szkolna I – rocznik 2002 i młodsi
2. Kategoria szkolna II – roczniki 1997-2001
3. Kategoria otwarta – rocznik 1996 i starsi
Dla zwycięzców zmagań przy szachownicy przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe ( mi.in. odtwarzacze MP4) oraz pamiątkowe dyplomy. W każdej z kategorii przyznane zostaną specjalne nagrody dla najlepszych szachistów reprezentujących Gminę Lipinki. Organizatorzy gwarantują również skromny poczęstunek. Zawody rozpoczną się o godz. 10.00.

Zgłoszenia chętnych do udziału w II Otwartych Amatorskich Mistrzostwach Szachowych Ziemi Lipińskiej przyjmowane będą do dnia 20 grudnia 2012 roku. Uwaga, liczba miejsc ograniczona!

Deklarację uczestnictwa składać można telefonicznie lub mailowo:
Jacek Tyrtania – tel. 510823228, jactyr@o2.pl
Krzysztof Kusiak – tel. 784088458, krzysztof-kusiak@o2.pl
Piotr Popielarz – tel. 600605588, popielarz@elipinki.pl
Przy zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, datę urodzenia, adres, a w przypadku młodzieży szkolnej także nazwę szkoły.

Gorąco zapraszamy członków Towarzystwa „Jastrzębiec” oraz wszystkich mieszkańców Gminy Lipinki do wsparcia tej wspaniałej inicjatywy. Chętnie widziani będą również kolejni sponsorzy 🙂