Towarzystwo „Jastrzębiec” włączy się w organizację II Gminnych Igrzysk LZS, które rozpoczną się turniejem piłki ręcznej już w niedzielę 18 marca. Tego dnia o godz. 16.00 rozegrany zostanie na hali sportowej w Lipinkach turniej w piłkę ręczną.

To pierwsze zawody z cyklu imprez sportowych, jakie czekają Gminę Lipinki w roku olimpijskim. Przypomnijmy, że w 2011 roku w Gminie Lipinki sportowcy amatorzy rywalizowali w piłce ręcznej, piłce nożnej, siatkówce plażowej, lekkiej atletyce, biegach ulicznych oraz tenisie stołowym.

W 2012 roku dojdą kolejne dyscypliny: siatkówka, szachy, strzelectwo, tenis stołowy indywidualny, biegi przełajowe. W konkurencjach indywidualnych pojawi się dodatkowa kategoria wiekowa do 16 lat (rocznik 1996 i młodsi). Towarzystwo „Jastrzębiec” weźmie na siebie organizację zawodów szachowych (Piotr Popielarz), konkurencji strzeleckich (Jan Ślusarz) i siatkówki plażowej (Jan Woźniak). Inicjatorem i głównym koordynatorem Gminnych Igrzysk LZS jest Tomasz Świerzowski, który reprezentuje ULKS Lipinki, ale jest również członkiem naszego stowarzyszenia. Szczegółowy kalendarz opublikujemy niebawem.