Składka zbierana w Dzień Zaduszny podczas porannej mszy świętej w zabytkowym kościele została tradycyjnie już przekazana na porządkowanie terenu starego cmentarza w Lipinkach. W tym roku parafianie oddali “na tacę” 1023, 50 zł.

To suma niemal dwukrotnie wyższa od uzyskanej 2 listopada 2012 roku, kiedy udało się zebrać tylko 592 złote. Zapewne wpływ na to miał fakt, że tegoroczne Zaduszki przypadły w sobotę, czyli dzień wolny od pracy. W barokowym kościele w Lipinkach zgromadził się tłum wiernych, który później w procesji z modlitwą udał się na cmentarz parafialny. Być może jednak mieszkańcy Lipinek zauważają zmiany na starym cmentarzu i ta bogata taca jest tego wynikiem. Jakiekolwiek są tego przyczyny, dziękujemy serdecznie Parafianom i Księdzu Proboszczowi Wacławowi Śliwie.

Zebrana dziś kwota ponad 1000 zł to tylko część środków, jakimi w 2014 roku na porządkowanie starego cmentarza będzie dysponowało Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Lipińskiej “Jastrzębiec”. Do sumy tej doliczyć trzeba składki na tacę zebrane podczas wszystkich mszy świętych w Środę Popielcową, która w przyszłym roku wypada 5 marca. W tegoroczny Popielec lipińscy parafianie przekazali na ten cel ponad 1600 złotych. Oby w przyszłym roku było jeszcze lepiej!

Pieniądze z dzisiejszej składki podliczyła ta sama komisja, która dokonała podsumowania II Kwesty Listopadowej na rzecz remontu Kaplicy Straszewskich. Szczegółowe rozliczenie na co zostały wydane pieniądze uzyskane na porządkowanie cmentarza w roku 2013 zostanie przedstawione 24 listopada podczas IV Walnego Zgromadzenia Towarzystwa “Jastrzębiec” i przedstawione do publicznej wiadomości. Ani jedna Wasza złotówka nie została zmarnowana, a w 2013 roku dysponowaliśmy kwotą 2248, 60 zł. Warto również pamiętać, że członkowie TPZL “Jastrzębiec” wykonują prace na cmentarzu całkowicie charytatywnie i przy użyciu własnego sprzętu.