Przy niesprzyjającej aurze rozegrane zostały 20 września 2015 roku III Zawody Strzeleckie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Lipińskiej „Jastrzębiec”. Najcelniej do tarczy strzelali z broni pneumatycznej Dariusz Sikora i Hubert Szkaradek.

Nocne opady deszczu i lekka mżawka w dzień wystraszyły wielu lipińskich pasjonatów strzelectwa. W zawodach zorganizowanych na terenie ośrodka rekolekcyjnego obok zabytkowego kościoła w Lipinkach ostatecznie wzięło udział 10 zawodników. Stanowiska strzeleckie urządzone zostały pod dachem wiaty grillowej, zatem dżdżysta pogoda nie miał najmniejszego wpływu na wynik rywalizacji.

W kategorii dorosłych bezapelacyjnie triumfował Dariusz Sikora, który zdobył 93 punkty. Wśród młodzieży do lat 18-tu najcelniej tym razem strzelał Hubert Szkaradek, gromadząc na swym koncie 89 punktów. O każdy punkt dzielnie walczył dyrektor Diecezjalnego Ośrodka Profilaktyki i Wychowania im. Św. Józefa w Lipinkach – ks. Rafał Brej. Organizacją zawodów i sędziowaniem tradycyjnie zajął się Jan Ślusarz – radny i wiceprezes „Jastrzębca”.

Wyniki w kategorii dorosłych:

1. Dariusz Sikora 93 pkt;
2. Franciszek Bubniak 86 pkt;
3. Sławomir Knapik 81 pkt;
4. Tomasz Szeredy 75 pkt;
5. Arkadiusz Piróg 71 pkt;
W strzelaniu rekreacyjnym wziął też udział ks. Rafał Brej.

W kategorii młodzieżowej:

1. Hubert Szkaradek 89 pkt;
2. Bartosz Sikora 88 pkt;
3. Kacper Mika 80 pkt;
4. Mateusz Mika 74 pkt;

Serdeczne podziękowania składamy ks. Rafałowi Brejowi za udostępnienie obiektów ośrodka rekolekcyjnego w Lipinkach oraz Janowi Ślusarzowi za przygotowanie i organizację zawodów. Do zobaczenia za rok. Miejmy nadzieję w bardziej sprzyjających okolicznościach przyrody 🙂