Aż 29 zawodników rywalizowało podczas VIII Zawodów Strzeleckich Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Lipińskiej „Jastrzębiec”, które odbyły się 14 maja 2023 roku. Na strzelnicy zorganizowanej w wiacie przy Ośrodku Rekolekcyjnym w Lipinkach o puchary i nagrody walczyli starzy bywalcy i zupełni nowicjusze.

W kategorii mężczyzn, podobnie jak w roku ubiegłym, najcelniej strzelał Krzysztof Dudra (84 pkt). Tym razem jednak wygrał o włos z depczącym mu po piętach Kamilem Knapikiem (83 pkt). Tuż za nimi uplasował się Dawid Ślusarz (82 pkt), który do zwycięzcy stracił tylko 2 pkt. Wśród pań tym razem bezkonkurencyjna okazała się Teresa Niemiec (74 pkt), drugie miejsce na podium znów wywalczyła Ilona Dudra (70 pkt), trzecie miejsce zdobyła Anna Samborska (69 pkt).

W kategorii młodzieżowej chłopców najcelniejszym okiem i pewną ręką popisał się Szymon Gawlak (77 pkt), drugie miejsce zajął identycznie jak w 2022 roku Damian Dudra (73 pkt), a w pierwszej trójce znalazł się jeszcze Paweł Niemiec (69 pkt). W gronie dziewcząt triumfowała, tak jak rok temu, Anna Dudra (52 pkt), drugie miejsce przypadło w udziale Aurelii Piszczyk (42 pkt), a na podium zmieściła się jeszcze Anna Niemiec (10 pkt).

Z radością odnotowujemy, że coroczne Zawody Strzeleckie TPZL „Jastrzębiec” cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a sama impreza ma wyraźny charakter rodzinny. Spośród dwanaściorga najlepszych strzelców, siedmioro to reprezentanci dwóch rodzin. Ciekawostkę dodatkowo stanowi fakt, że czworo zawodników z rodziny Dudrów zajęło dokładnie takie same miejsca jak w ubiegłym roku. Godna podziwu regularność.

Zwycięzcy w każdej kategorii otrzymali pamiątkowe puchary i drobne upominki (powerbanki i słuchawki stereofoniczne), a wszyscy uhonorowani zostali pamiątkowymi dyplomami. Z ramienia Towarzystwa „Jastrzębiec” nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwał Jan Ślusarz, który kolejny raz wziął na siebie ciężar organizacji zawodów, a wspierał go Piotr Popielarz. Serdecznie podziękowania dla Dyrektora Ośrodka Rekolekcyjnego w Lipinkach ks. Rafała Breja za udostępnienie wiaty i nieustającą życzliwość.

Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Lipińskiej „Jastrzębiec” dziękuję wszystkim uczestnikom, którzy tę słoneczną niedzielę poświęcili na dobrą zabawę i integrację. Zaprasza na przyszłoroczne zawody. Może znów padnie rekord frekwencji…