W niedzielę 25 maja 2014 roku odbył się V Marszobieg na Cieklinkę (Plisz) organizowany przez TPZL „Jastrzębiec” i ULKS Lipinki. Tym razem w zdobywaniu położonego na wschód od Lipinek malowniczego wzgórza wzięło udział dziesięciu piechurów i biegaczy.

Niewielka tym razem turystyczna grupka, co zapewne wynika z przeprowadzanych tego dnia wyborów do Parlamentu Europejskiego i niepewnej pogody, wyruszyła tradycyjnie spod starego kościoła w Lipinkach. Trasa wiodła przez Sochacz i Bednarskie. Na wzgórzu Plisz (Cieklinka) pod krzyżem milenijnym uczestnicy wiosennej wyprawy odmówili modlitwę, także w intencji zmarłego jesienią 2012 roku członka Towarzystwa „Jastrzębiec” – Jana Knapika. Impreza zakończyła się ogniskiem integracyjnym przy domku myśliwskim w Bednarce.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomimo niesprzyjającego terminu zdecydowali się na wspólną wędrówkę. Warto zaznaczyć, że troje spośród uczestników V Marszobiegu na Cieklinkę (Plisz) odwiedziło to miejsce po raz pierwszy w życiu. Gorące podziękowania dla Stanisława Bieńka za umożliwienie skorzystania z miejsca ogniskowego oraz dla Jana Ślusarza i Jana Woźniaka za przygotowanie ogniska.

Zachęcamy mieszkańców Lipinek i okolic do wspólnego odkrywania tego malowniczego zakątka naszej gminy, jakim jest położone na granicy Małopolski i Podkarpacia wzgórze Cieklinka. Kolejne „pliszowanie” zaplanowane jest na październik – być może do tego czasu uda się oznaczyć choćby część trasy. A kolejną propozycją Towarzystwa „Jastrzębiec” są zawody strzeleckie, które odbędą się już za dwa tygodnie, czyli 15 czerwca. Tym razem miłośników strzelania z broni pneumatycznej zapraszamy na teren Diecezjalnego Ośrodka Profilaktyki i Wychowania w Lipinkach (stara plebania).