Kolejna osoba, której przodkowie wyemigrowali do USA, zwróciła się do Towarzystwa „Jastrzębiec” z prośbą o pomoc w poszukiwaniu korzeni. Tym razem to Alli Ross z Michigan, która jesienią tego roku odwiedzi Polskę i przyjedzie również do Lipinek. Prosimy o pomoc w odnalezieniu członków jej rodziny.

Przodkowie Alli Ross to pochodzący z Lipinek Wojciech Knapik (ur. 1848) i jego żona Agata Musiał (ur. 1850). Ich dziećmi byli Jan, Katarzyna, Józef, Helena, Wiktoria i Jadwiga. Wszyscy, oprócz Jadwigi, wyjechali do Stanów Zjednoczonych. Przedmiotem poszukiwań są więc przede wszystkim potomkowie Jadwigi Knapik (nazwisko panieńskie). Oczywiście także Knapikowie i Musiałowie pochodzący z tej linii.

Alli Ross korespondowała z wnuczką Jadwigi, Janiną Nabożną, która po mężu nazywała się Naruszewicz. Niestety, Janina zmarła jakieś 15 lat temu.  Z informacji przesłanych z USA wiemy, że mieszkała w Gorlicach na ul. Łukasiewicza.

Poszukujemy więc bliskich zmarłej kilkanaście lat temu Janiny Naruszewicz (z domu Nabożny). To właśnie nazwisko Nabożny jest kluczem do odnalezienia przodków Alli Ross mieszkających do dzisiaj w Lipinkach i okolicach. Być może odezwą się również potomkowie Jadwigi Knapik (ur. ok. 1870-1890) pochodzący z innych gałęzi rodziny.

Informacje można zamieszczać w komentarzach pod artykułem na stronie NIS Lipinek lub przesłać na adres biuro@towarzystwojastrzebiec.pl. Z góry dziękujemy za pomoc.

Na zdjęciu głównym Alli Ross z Michigan (USA) – fotografia Facebook