Austin Luppo z Brooklyn w stanie Michigan poszukuje informacji o swoich dalekich krewnych mieszkających obecnie w Lipinkach lub okolicach. Chodzi o potomków Teresy i Marcina Koziołów.

Prababcią Austina Luppo była Marianna Kozioł z Lipinek, która wyszła za mąż za Jana Kokoczkę. Małżonkowie w 1905 roku wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych i zamieszkali w Jackson Michigan. W Lipinkach pozostali rodzice Marianny – Marcin Kozioł i Teresa Kozioł (z domu Szurek). Oprócz Marianny mieli oni jeszcze 11 dzieci: Antoniego, Józefa, Agatę, Jana, Wojciecha, Andrzeja, Katarzynę, Helenę, Pawła, Jadwigę i Annę.

Austin Luppo usiłował już prowadzić poszukiwania genealogiczne w Lipinkach, ale „uderzył w ceglany mur”, jak sam to określa. Bezpośrednie kontakty z pozostającą w Lipinkach rodziną zostały utracone, kiedy zmarła prababcia. Dlatego Austin, za pośrednictwem Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Lipińskiej „Jastrzębiec” oraz NIS Lipinek, gorąco prosi o kontakt każdego, kto ma jakieś informacje o potomkach Marcina i Teresy Koziołów lub sam jest ich potomkiem. Interesują go także informacje o grobach przodków.

Marcin Kozioł urodził się 4 listopada 1857 roku. Zmarł w lipcu 1922 r. Teresa (Szurek) Kozioł urodziła się 10 czerwca 1865 roku. Data śmierci jest nieznana. Część rodzeństwa Marianny zmarła nie tak dawno temu, więc może tu leży klucz do rozwiązania sprawy. Jadwiga (z domu Kozioł) zmarła 12 maja 1962 roku, Agata (z domu Kozioł) 1 lipca 1964 roku, a Katarzyna (z domu Kozioł) – 14 czerwca 1981 roku. Niestety, nie znamy ich nazwisk po mężach. Brat Marianny, Józef Kozioł, zmarł 8 kwietnia 1950 roku.

Najważniejsze zdjęcie przysłane przez Austina Luppo przedstawia rodzinę Koziołów. Są na nim: Józef, Antoni, Jan i Andrzej (górny rząd), Kataryna, Teresa, Marcin, Agata i Paweł (środkowy rząd) oraz Helena Anna i Jadwiga (dolny rząd).

Być może ktoś rozpoznaje zdjęcie znajdujące się poniżej? Austin Luppo nie wie, kto na nim widnieje, ale podejrzewa, że również może być ważną wskazówką.

Prosimy wszystkich o pomoc w odnalezieniu rodziny Austina Luppo. Czekamy na komentarze i maile do Redakcji NIS Lipinek lub bezpośrednio do zainteresowanego: austinluppo@gmail.com