W wyjątkowo upalną niedzielę 16 czerwca 2019 roku tradycyjnie już na terenie ośrodka rekolekcyjnego w Lipinkach odbyły się VI Zawody Strzeleckie Towarzystwa „Jastrzębiec”. Do walki o puchary, medale i dyplomy zgłosiła się rekordowa liczba 27 zawodników.

W kategorii mężczyzn triumfował Piotr Ślusarz, wśród kobiet najcelniejszym okiem i pewną ręką wykazała się Marlena Szkaradek. W kategorii młodzieżowej chłopców zwyciężył Mateusz Bubniak, a wśród dziewcząt najlepsza okazała się Patrycja Trzaskoś. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy, zawodnicy z miejsca II i III – medale i dyplomy, a wszyscy, którzy znaleźli się na podium, dodatkowo otrzymali upominek książkowy.

Poniżej prezentujemy najlepszych strzelców VI Zawodów Strzeleckich Towarzystwa „Jastrzębiec”:

Kategoria mężczyzn:
 1. Ślusarz Piotr 93 pkt.
 2. Trzaskoś Roman 90 pkt.
 3. Szeredy Tomasz 90 pkt.
Kategoria kobiet:
 1. Szkaradek Marlena 83 pkt.
 2. Samborska Anna 59 pkt.
 3. Trzaskoś Ewelina 38 pkt.
Kategoria chłopców:
 1. Bubniak Mateusz 91 pkt.
 2. Skorupa Michał 85 pkt.
 3. Gawlak Dominik 72 pkt.
Kategoria dziewcząt:
 1. Trzaskoś Patrycja 79 pkt.
 2. Gawlak Anna 64 pkt.
 3. Trzaskoś Milena 43 pkt.

Uczestnicy zawodów rywalizowali w strzelaniu z karabinka pneumatycznego na dystansie 10 metrów. Podczas zawodów prowadzona będzie punktacja indywidualna w kategoriach mężczyzn, kobiet i młodzieży do lat 18 w podziale na dziewczęta i chłopców. Każdy z zawodników oddał 3 strzały próbne i 10 strzałów ocenianych w łącznym czasie 13 minut, a wynik strzelania stanowiła suma 10-ciu najlepszych strzałów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniała zabawę i świetną atmosferę. Gorące podziękowania dla Jana Ślusarza, który profesjonalnie przygotował zawody oraz dla dyrektora ośrodka rekolekcyjnego ks. Rafała Breja za udostępnienie obiektów niezbędnych do przeprowadzenia strzeleckiej rywalizacji. Do zobaczenia za rok!