Siedemnastu zawodników stanęło w niedzielę 15 czerwca 2014 roku do rywalizacji w II Zawodach Strzeleckich Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Lipińskiej „Jastrzębiec” rozgrywanych tym razem na boisku obok zabytkowego kościoła w Lipinkach.

W kategorii młodzieżowej pierwsze miejsce sumą 93 pkt wystrzelał sobie Bartosz Sikora. Wśród kobiet najlepsza w strzelaniu z karabinka pneumatycznego okazała się Agnieszka Szkaradek – 78 pkt. W najsilniej obsadzonej kategorii mężczyzn walka o zwycięstwo była szczególnie zacięta. Rozstrzygnięcie o zajęciu pierwszego miejsca w tej kategorii stało się możliwe dopiero po dogrywce, gdyż w pierwszym strzelaniu Mateusz Ślusarz i Wojciech Trzaskoś uzyskali identyczny wynik 94 pkt z taką samą ilością dziesiątek i dziewiątek. Dopiero druga, pięciostrzałowa seria wyłoniła zwycięzcę. Został nim Mateusz Ślusarz.

Najlepsi zawodnicy w każdej kategorii otrzymali wyróżnienia w formie statuetek strzeleckich, a miejsca I-III nagrodzone zostały okolicznościowymi dyplomami. Serdeczne podziękowania dla pomysłodawcy i głównego sędziego zawodów – Jana Ślusarza oraz dla wszystkich, którzy pomogli w organizacji tej imprezy o charakterze bardziej rekreacyjnym, niż sportowym. Gratulacje dla zwycięzców i całego grona uczestników II Zawodów Strzeleckich Towarzystwa „Jastrzębiec”. Do zobaczenia za rok! Oby było trochę cieplej niż dzisiaj 🙂

II Zawody Strzeleckie Towarzystwa „Jastrzębiec” – wyniki:

Młodzież:

Chłopcy:
I miejsce Bartosz Sikora – 93 pkt;
II miejsce Hubert Szkaradek – 65 pkt;
Nie było więcej zawodników w tej kategorii.

W kategorii dziewcząt nie było startujących.

Dorośli:

Kobiety:
I miejsce Agnieszka Szkaradek – 78 pkt;
II miejsce Monika Słowik – 76 pkt;
III miejsce Maria Knapik – 69 pkt;
Nie było więcej uczestniczek

Mężczyźni:
I miejsce Mateusz Ślusarz – 94 pkt;
II miejsce Wojciech Trzaskoś – 94 pkt;
III miejsce Piotr Popielarz – 92 pkt;
pozostali:
Dawid Kusiak – 91 pkt;
Piotr Szkaradek – 91 pkt;
Stanisław Knapik – 90 pkt;
Dariusz Sikora – 89 pkt;
Sebastian Nowak – 82 pkt;
Marek Jurusik – 80 pkt;
Kamil Krygowski – 79 pkt;
Piotr Boszkowicz – 77 pkt;
Mirosław Boszkowicz – 63;