W I Zawodach Strzeleckich Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Lipińskiej „Jastrzębiec” rozegranych w niedzielę 20 października 2013 roku w zabytkowym parku w Lipinkach zwyciężyła Maria Knapik.

Do startu w turnieju zgłosiło się 15 zawodników. Rywalizowali oni w strzelaniu z karabinka pneumatycznego na dystansie 10 metrów. Warunki były niełatwe z powodu porywistego wiatru, ale jak zaznaczył sędzia główny zawodów Jan Ślusarz, wszystkim zawodnikom wiało jednakowo.

Najlepszy wynik ze wszystkich startujących w turnieju uzyskała Maria Knapik z Lipinek, która przy tej niesprzyjającej pogodzie wystrzelała 91 pkt. Dało jej to oczywiście pierwsze miejsce w kategorii kobiet 18+. Wśród dziewcząt do lat 18 triumfowała Marlena Szkaradek z wynikiem 74 pkt. Spośród mężczyzn najlepiej na strzelnicy poradził sobie Dariusz Sikora, kończąc zawody z wynikiem 90 pkt. Taki sam wynik uzyskał triumfator w kategorii młodzieżowej do lat 18 – Hubert Szkaradek.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali specjalnie przygotowane na tę okazję puchary, a zawodnicy z miejsc I-III pamiątkowe dyplomy. Serdecznie dziękujemy wszystkim pasjonatom strzelectwa, którzy mimo wietrznej aury dzielnie walczyli na strzelnicy w zabytkowym parku w Lipinkach, zwłaszcza żeńskiej części 18+, gdzie frekwencja była najwyższa. Osobne podziękowania dla Jana Ślusarza za przygotowanie i profesjonalne poprowadzenie zawodów. Zapraszamy już dziś na kolejne II Zawody Strzeleckie Towarzystwa „jastrzębiec”, które odbędą się prawdopodobnie w czerwcu 2014 roku.

I Zawody Strzeleckie TPZL „Jastrzębiec” – wyniki:

Kategoria kobiet 18+

 1. KNAPIK Maria 91 pkt;
 2. KOSIŃSKA Patrycja 84 pkt;
 3. MROZEK Ewelina 78 pkt;
 4. KUSIAK Ewelina 77 pkt;
 5. SIKORA Iwona 63 pkt;
 6. SZKARADEK Agnieszka 54 pkt;
 7. SAMBORSKA Anna 53 pkt;

Kategoria dziewcząt do lat 18

 1. Szkaradek Marlena 74 pkt;

Więcej zawodniczek w tej kategorii nie startowało.

Kategoria mężczyzn 18+

 1. SIKORA Dariusz 90 pkt;
 2. SZKARADEK Paweł 82 pkt;
 3. KUSIAK Dawid 30 pkt;

Kategoria chłopców do lat 18

 1. SZKARADEK Hubert 90 pkt;
 2. PRZYBYLSKI Jakub 87 pkt;
 3. SIKORA Bartosz 76 pkt;
 4. KUSIAK Szymon 73 pkt