Znamy już wyniki tegorocznej kwesty na lipińskich cmentarzach (komunalnym i parafialnym) przeprowadzonej 1 listopada 2014 roku. Towarzystwo „Jastrzębiec” zebrało 5404,45 zł. Suma ta w całości zostanie przeznaczona na remont Kaplicy Straszewskich na starym cmentarzu w Lipinkach. Dziękujemy!

Komisja podliczająca zbiórkę publiczną zebrała się już dziś i otworzyła puszki kwestarskie. Po skrupulatnym przeliczeniu (co do grosza) okazało się, że III Kwesta Listopadowa przyniosła prawie 5,5 tys. złotych. To suma niemal identyczna jak rok temu, kiedy udało się zebrać 5645,49 zł. To niezbity dowód, że mieszkańcy Lipinek i osoby związane z naszą miejscowością w dalszym ciągu popierają ideę remontu Kaplicy Straszewskich.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Lipinek i Wam, drodzy Goście, za dar serca i wsparcie, jakie otrzymaliśmy od Was 1 listopada 2014 roku. Przypomnijmy, że za kwotę 7 tys. złotych został wykonany tej jesieni projekt architektoniczny renowacji naszej zabytkowej kaplicy. Można go było oglądać na specjalnych planszach w otworzonej na tę okazję Kaplicy Straszewskich. Kto nie zdążył, ma jeszcze szansę zrobić to jutro – rano znów otworzymy kaplicę.

Ze swej strony serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w III Kwestę Listopadową. Największe podziękowania należą się kwestarzom, a w tym roku z puszkami stanęło na obu cmentarzach 18 osób. Wielu z nich po raz trzeci, dla niektórych był to debiut w barwach „Jastrzębca”.

A kwestowali 1 listopada 2014 roku: Krystyna Babiś, Dorota Czechowicz, Krzysztof Deda, Sławomir Deda, Andrzej Gurbisz, Tomasz Knapik, Waldemar Kupiec, Małgorzata Markowicz, Tomasz Markowicz, Bronisława Mika, Filip Nawab, Piotr Popielarz, Daniel Pyznar, Jan Ślusarz, Paweł Śliwa, Tomasz Świerzowski, Maria Trzaskoś, Jan Woźniak.

Protokół otwarcia puszek III Kwesty Listopadowej: