Zarząd Towarzystwa „Jastrzębiec” wsparł finansowo kwotą 200 zł siłownię na wolnym powietrzu, która od lipca funkcjonuje obok Diecezjalnego Ośrodka Profilaktyki i Wychowania w Lipinkach (stara plebania) i stanowi część terenu rekreacyjnego wokół barokowego kościoła odrestaurowanego staraniem ks. Jan Edlinga.

Środki na budowę siłowni pozyskał z Unii Europejskiej (poprzez LGD „Beskid Gorlicki”) Warsztat Terapii Zajęciowej w Lipinkach działający przy Stowarzyszeniu Trzeźwościowym „Wolność i Miłość” Diecezji Rzeszowskiej. Dostępna dla wszystkich mieszkańców siłownia składa się z ośmiu urządzeń: biegacz wolnostojący, koła Tai Chi , drabinka, orbitrek wolnostojący, twister, wahadło, wioślarz, wyciąg górny.

– Pomysł na siłownię zrodził się z przekonania, że takie miejsce są bardzo potrzebne. Ćwiczenia na zamontowanych na placu urządzeniach to doskonała forma spędzania wolnego czasu, która przyczynia się do rozwoju sportu i rekreacji na obszarach wiejskich – przekonuje p. Maria Raksa, kierownik WTZ Lipinki, i dodaje: – To właśnie dla ludzi pragnących aktywnie spędzić czas powstało to miejsce.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 32 882,75 zł. Koszt własny stanowił 20% tej sumy. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Lipińskiej „Jastrzębiec” dołączyło do długiej listy organizacji, instytucji i osób prywatnych, które postanowiły wesprzeć tę potrzebną i ciekawą inicjatywę.