Podczas roboczego spotkania w sprawie wytyczenia tras turystyczno-rekreacyjnych, jakie odbyło się 29 marca 2012 roku w budynku DOPiW Lipinki (stara plebania), wstępnie przedyskutowano przebieg trasy prowadzącej z Lipinek na Cieklinkę. W spotkaniu wzięli udział członkowie Towarzystwa „Jastrzębiec” oraz osoby zainteresowane ideą szlaku na Cieklinkę.

O szczegóły spierali się: Aleksander Szary, Jan Ślusarz, Tomasz Świerzowski, Stanisław Brzegowski, Wiktor Bubniak, Krystyna Babiś, Bartosz Świątkowski, Andrzej Gurbisz, Sławomir Deda, Filip Nawab, Paweł Gurbisz i piszący te słowa.

Wstępna koncepcja opracowana na podstawie map zakłada, że trasa prowadziłaby spod zabytkowego kościoła w Lipinkach na Sochacz, a następnie przez księży las do Bednarskiego. Stamtąd na szczyt Cieklinki. Powrót grzbietem Ruskiej Góry z wyjściem w okolicach Zagumnia i do centrum Lipinek. To na razie wyłącznie zarys, który trzeba zweryfikować w praktyce.

Dlatego kolejnym działaniem będzie przejście wytyczonej w teorii trasy. Odbędzie się to, jeśli pozwoli pogoda, w niedzielę 22 kwietnia w porze popołudniowej. Wycieczkę poprowadzi doświadczony turysta i przewodnik – pan Aleksander Szary. Zapraszamy serdecznie także tych, którzy wczoraj nie zdołali dotrzeć na spotkanie lub po prostu chcą się przejść na Cieklinkę rekreacyjnie.