W niedzielę 21 kwietnia 2013 r. zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w wyprawie pieszej na Cieklinkę. Zbiórka o godz. 14.00 pod zabytkowym kościołem w Lipinkach.

Trasa prowadzić będzie przez Sochacz i Bednarskie na wzgórze Cieklinka (Plisz) o wys. 509 m.n.p.m, a następnie grzbietem Ruskiej Góry zejście do Lipinek. Do pokonania jest ok. 16 km, czyli mniej więcej pięć godzin pieszej wędrówki. Wyprawa, organizowana wspólnie przez Towarzystwo „Jastrzębiec” oraz ULKS Lipinki odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.

Trzecie już wyjście na Plisz (Cieklinkę) to kolejny etap sondowania możliwości poprowadzenia na to malownicze i widokowe wzgórze oznakowanej trasy wycieczkowej. W tym roku będziemy chcieli ostatecznie ustalić przebieg przyszłego szlaku na Cieklinkę. W wycieczce weźmie również udział historyk Jerzy Tomasik, założyciel Grupy Rekonstrukcji Historycznej Gorlice 1915. Przypomnijmy, że w rejonie wzgórza Cieklinka znajdują się pozostałości okopów i umocnień z czasów bitwy pod Gorlicami, jednej z największych i przełomowych batalii w czasie I wojny światowej.

Gorąco zachęcamy do wspólnego spędzenia niedzieli. Na odważnych w każdym wieku czekamy pod starym kościołem w Lipinkach. Rozpocznijmy tę spóźnioną wiosnę mocnym akcentem.

Przewidywana trasa wyprawy na Cieklinkę:

Trasa rowerowa 1528618 – powered by Bikemap